Galeria Zdjęć
Podanie do szkoły

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop

Witamy wszystkich na stronie Gimnazjum nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: gim1bytow@gmail.com

Wiadomości

Dnia 6 grudnia Mikołaj nie zapomniał o uczniach Gimnazjum nr 1. Wszyscy byli grzeczni i Mikołaj ze śnieżynakmi częstował wszystkich słodyczami życząc Wesołych Świąt.

Obrazy newsów: mikolaj2016.jpg

Podsumowanie projektu "Wolni od uzależnień i przemocy""
Wiadomości

Dobiegł końca projekt pn. „Wolni od uzależnień i przemocy” realizowany od 12 października. We wszystkich klasach II prowadzone zostały przez psychologa szkolnego Agnieszkę Borodziuk, zajęcia profilaktyczno-edukacyjne.  Omówiono zagrożenia płynące z uzależnienia od alkoholu, środków odurzających i przemocy. W ramach zajęć przeprowadzono również test wiedzy o uzależnieniach. Nagrodzonych zostało 31 uczniów. Zajęcia zostały dofinansowane ze środków na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2016r.

Obrazy newsów: uzaleznienia.jpg

Świąteczna zbiórka żywności
Wiadomości

W dniach 25-27 listopada 40 wolontariuszy z naszego gimnazjum pod opieką nauczycielek - Danieli Laska, Joanny Szreder, Agnieszki Borodziuk oraz Karoliny Ciżmowskiej włączyło się do akcji „Świąteczna zbiórka żywności” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. W sklepie Biedronka przy ul. Zwycięstwa w Bytowie rozdawali ulotki promujące ideę akcji oraz w okolicach sklepowych kas, przy specjalnie oznakowanych koszach, czekali na wszystkich, którzy chcieli podzielić się zakupami. Zebrane produkty – łącznie 366,5 kg trafią do rodzin potrzebujących wsparcia. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie oraz poświęcony czas oraz wszystkim darczyńcom, dzięki którym uzyskano tak wysoki wynik zbiórki.

Obrazy newsów: zywnosc.jpg

Lista uczestników etapu rejonowego konkursu z fizyki
Fizyka
1. Anna Krużycka - Publiczne Gimnazjum w Nowej Karczmie
2. Tomasz Kaliński - Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Kościerzynie
3. Zofia Modrzejewska - Publiczne Gimnazjum w Łubnie
4. Kajetan Cyra - Gimnazjum Nr 2 w Bytowie
5. Dominik Zmuda - Trzebiatowski - Gimnazjum w Miastku
6. Szymon Hołubowski - Gimnazjum w Miastku
7. Mateusz Jarzembiński - Gimnazjum Nr 1 w Bytowie
8. Anna Chrzan - Gimnazjum Nr 1 w Bytowie
"Korki" dla Karolinki Orlikowskiej
Wiadomości

Samorząd Uczniowski wznowił akcję zbierania korków dla Karolinki Orlikowskiej. Dzięki waszej wrażliwości na pomoc drugiej osobie zebraliśmy łącznie 129kg korków. Najwięcej uzbierała klasa IIc - 29,4kg, Ia - 23,3kg, IIa - 21,9kg. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję 11 klasom i liczymy na zaangażowanie wszystkich uczniów.

Projekt "Czysta energia"
Wiadomości

Uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami bytowskiego ogólniaka wzięli udział w projekcie geograficznym pt. "Czysta Energia". Projekt jest finansowany przez Starostwo Powiatowe i Gminę Bytów.  Celem projektu jest poszerzenie wiadomości na temat  odnawialnej, czystej dla środowiska energii. Uczniowie 10 października zwiedzili największą w Polsce wodną elektrownię szczytowo-pompową "Żarnowiec" oraz farmę wiatrową w Gościcinie. Zobaczyli również  Zagrodę Kaszubską w Nadolu. W listopadzie zorganizowany został wyjazd do Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uczniowie wzięli udział w warsztatach fotowoltaicznych, gdzie odbył się  wykład o pozyskiwaniu energii Słońca, czyli fotowoltaice. Uczestnicy projektu dokonywali odliczeń oraz wykonywali doświadczenia i wykresy związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii słonecznej. Podsumowanie projektu odbędzie się w grudniu, gdzie piecioosobowe grupy będą przedstawiały historię  wykorzystania energii odnawialnej w Polsce i na świecie oraz poszczególne rodzaje elektrowni odnawialnych w Polsce. Projekt prowadzą Dorota Kerlin - nauczyciel geografii w LO Bytów i Iwona Dziedzic.

Obrazy newsów: czysta.jpg

Nie możesz się zalogować?
Przydatne

Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.