Galeria Zdjęć
Podanie do szkoły

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop

Witamy wszystkich na stronie Gimnazjum nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: gim1bytow@gmail.com

IV Mistrzostwa Amatorów w Pływaniu
Sport

Dnia 07.01.2017 młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w IV Mistrzostwach Amatorów w pływaniu. Po zaciętej walce i pobiciu pewnych życiówek zapraszamy do galerii z tych zawodów.

Obrazy newsów: plywanie.jpg

Kaszubska Gwiazdka u przedszkolaków.
Wiadomości

Elementem bożonarodzeniowej tradycji na Kaszubach są kolędnicy nazywani Gwiazdką,  w wigilię odwiedzający kaszubskie domy. Gwiazdkę tworzy wiele barwnych postaci, m.in. prowadzący lub oprowadzacz, ubrany w mundur, często nazywany policjantem, pilnujący dyscypliny i porządku w grupie. Gwiazdor, ganiący lub nagradzający dzieci. Baba z Dziadem, zwani też Strechem, którzy odgrywają krótką scenkę małżeńskiej kłótni, zakończoną zgodnym tańcem, zachęcając do pląsów również domowników. Oboje wypraszają dary, ciasta, wędliny…  W gwiazdkowym orszaku spotykamy także śmierć z kosą, przypominającą o przemijaniu życia. Psoci i dokucza wszystkim Purtk, czyli psotny diabeł. W garnki zagląda i podkrada z nich potrawy-bocian, który jest symbolem płodności. Kominiarz sprawdza piecyki i paleniska, z których rozsypuje po izbie popiół. Jest też kozioł, niedźwiedź prowadzony przez Cygana i żołnierz jadący na drewnianym koniu, proszący o owies dla „zwierzęcia”.
Gwiazdki z naszego Gimnazjum: Natalia Jankowska, Julia Fenkanin, Natalia Warsińska, Alicja Prądzyńska, Julia Dorawa, Dominik Licnerski, Kamil Tybora, Maciej Chamier Gliszczyński, Wojciech Knut w dniach 15 i 16 grudnia z przygotowanym pod opieką pani Danieli Laska programem w języku kaszubskim odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 1 oraz „Miś Puchatek” w Bytowie. Oprócz występu nawiązującego do tradycji kaszubskich gimnazjaliści przygotowali dla dzieci także inne atrakcje. Przedszkolaki dekorowały ciasteczka, które upiekli uczniowie uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego, a także wykonywały twarze św.Mikołaja przygotowane przez panie Agnieszkę Borodziuk i Karolinę Ciżmowską. Dzieci z grupy Misów z Przedszkola „Miś Puchatek” zaprezentowały ciekawy i wesoły aerobik, do którego także się przyłączyliśmy.
Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności, szczęścia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym 2017 Roku.

Obrazy newsów: gwiazdka.jpg

Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową.
Wiadomości

12 uczniów wzięło udział w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową. Chcielibyśmy podzielić się z wami ciekawymi pomysłami i zaprezentować najciekawsze prace. Samorząd Uczniowski.

Obrazy newsów: konkurs1.jpg

Konkurs na kartkę świąteczną.
Wiadomości

Uczniowie Gimnazjum nr 1 wzięli udział w konkursie na Kartkę Świąteczną w języku angielskim. Przedstawiamy najciekawsze prace i dziękujemy za liczny udział.

Obrazy newsów: karteczka.jpg

Biegi Mikołajkowe w ramach Cross Festival
Sport

Dnia 10.12 Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Biegach Mikołajowych w ramach Cross Festival w Borowym Młynie. Pomimo niesprzyjającej aury  "biegacze" rywalizowali osiągając dobre wyniki. 3miejsce wywalczyła Brucka Emilia a 4 m Adam Spiczak Brzeziński. W zawodach udział wzięli: Landowska A, Senger K, Albin K, Burnicka Z, Przewłocka S,wśród chłopców Labuda O, Cyra D. Serdeczne gratulacje i zapraszamy dopiero w marcu na Cross festival.

Obrazy newsów: borowymlyn.jpg

Wiadomości

Dnia 6 grudnia Mikołaj nie zapomniał o uczniach Gimnazjum nr 1. Wszyscy byli grzeczni i Mikołaj ze śnieżynakmi częstował wszystkich słodyczami życząc Wesołych Świąt.

Obrazy newsów: mikolaj2016.jpg

Nie możesz się zalogować?
Przydatne

Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.