Galeria Zdjęć
Podanie do szkoły

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop

Witamy wszystkich na stronie Gimnazjum nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: gim1bytow@gmail.com

Podsumowanie programu edukacyjno-profilaktycznego "Moja rodzina"
Wiadomości

Dobiegła końca realizacja programu edukacyjno-profilaktycznego „Moja rodzina”, współfinansowanego przez GKRPA w Bytowie, wspieranego również przez Starostę Bytowskiego Leszka Waszkiewicza. W jego ramach przeprowadziliśmy zajęcia poświęcone tematyce rodziny, relacjom w rodzinie, zasadom bezpieczeństwa podczas wakacji, przemocy, profilaktyce uzależnień i zachowań ryzykownych młodzieży. Zorganizowaliśmy również konkurs plastyczny, którego celem było wykonanie pracy plastycznej o tematyce rodziny.
W konkursie nagrodzeni zostali: Zuzanna Kąkol, Miłosz Domaszk, Maria Fusiek, Michał Gidelski, Natalia Hrycyna, Paulina Bartkowiak, Adam Łeńko, Michał Nieznalski, Robert Skwierawski, Jakub Cyman, Tomasz Prądziński, Ida Zwolska, Martyna Mach, Joanna Stoltman, Paweł Mańczak, Wiktoria Drewicz. Gratulujemy!!!

Obrazy newsów: edukacja.jpg

Konkurs religijny
Wiadomości

12 maja 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie odbyły się pisemne eliminacje konkursu dla uczniów gimnazjum. Tegoroczny konkurs dotyczy wiedzy o bł. Matce Teresie z Kalkuty. W konkursie wystartowało 45 uczestników z 11 gimnazjów powiatu bytowskiego. Do finału konkursu zakwalifikowano 5 uczestników. Z naszej szkoły zakwalifikowała się Anna Chrzan z klasy II a.  Finał odbył się 17 maja 2016r. w kościele p.w. św. Filipa Neri w Bytowie. Anna Chrzan zajęła I miejsce.
Gratulujemy!

Obrazy newsów: ania.jpg

Kolejna edycja szkolnego festiwalu fizyki
Fizyka

21 czerwca uczniowie naszego gimnazjum spędzili "bawiąc się" fizyką. Uczniowie klasy 3B z nauczycielką fizyki Agnieszką Jaworską ponownie przygotowali mnóstwo niesamowitych eksperymentów. Pojawiły się m.in. pokazy z suchym lodem, zamykaniem uczniów w wielkich bańkach oraz ciecz nienewtonowska "tańcząca" na membranie głośnika. Te i inne doświadczenia fizyczne cieszyły się jak zwykle wielkim zainteresowaniem. Prawda, że fizyka jest super?

Obrazy newsów: eksperyment1.jpg

Wodny eksperyment
Fizyka

Zobaczcie jakiego typu eksperymenty przeprowadzają uczniowie nauczycielki
fizyki Agnieszki Jaworskiej! Tak się spędza wolny czas:)
Wykonanie: Kacper Kerner, Kacper Gacek i Kuba Zborowski (uczniowie klasy 3B).

Obrazy newsów: woda.jpg

Podsumowanie akcji "Noc detektywów"
Wiadomości

Dnia 03.06.2016 r. nauczycielki z Gimnazjum nr 1 Mariola Szemela i Iwona Dziedzic zorganizowały ,,Noc detektywów”. Inspiracją do jej przeprowadzenia była ogólnopolska akcja ,,Noc bibliotek”, czyli wieczorno - nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w którym warto bywać. Tegoroczne hasło ,,Nocy bibliotek” brzmiało ,,Wolno czytać”. Zaproszono przedstawicieli policji, podkomisarza Adama Zborowskiego oraz aspiranta sztabowego Jarosława Juchniewicza, którzy w interesujący sposób przedstawili pracę detektywa. W czasie warsztatów młodzież mogła zobaczyć jak zabezpiecza się ślady oraz zbiera odciski palców. Uczniowie obejrzeli też wystawę oraz prezentację nt. ,,Detektywi w literaturze i filmie”. Następnie młodzież rozwiązywała zagadki kryminalne, rebusy, brała udział w grach planszowych oraz oglądała film ,,Sherlock Holmes”. Zainteresowani literaturą czytali fragmenty książek detektywistycznych. Spotkanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych, młodzież pod opieką rodziców wróciła do domów. Imprezę uatrakcyjnił słodki poczęstunek i pizza. "Noc detektywów" była okazją do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów, przypomnienia znanych filmów oraz poszerzenia grona czytelników.

Obrazy newsów: detektywi.jpg

Serdeczne podziękowania sponsorom:

"Piwnicy pełnej smaków”, Piekarni "ŻMUDA”, Domowi Handlowemu "SZULTA” oraz "Wydziałowi Edukacji i Promocji Miasta Bytowa”.

Zaproszenie na Noc detektywów

Obrazy newsów: nocka.jpg

Nie możesz się zalogować?
Przydatne

Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.