Galeria Zdjęć
Podręczniki 2016/17

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop

Witamy wszystkich na stronie Gimnazjum nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: gim1bytow@gmail.com

Projekt "Hypatia"
Wiadomości

HYPATIA to ogólnoeuropejski projekt, którego celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży w wieku 13 -18 lat w obszar nauk STEM  (Science, Technology, Enginnering, Mathematics). Głównym celem projektu będzie promowanie równouprawnienia w dostępie do nauki oraz zachęcanie dziewcząt do wyboru kariery zawodowej w oparciu o przedmioty ścisłe z obszaru STEM. Do realizacji założeń projektu zaproszone zostały centra nauki, instytucje naukowe, szkoły, innowacyjne firmy i eksperci.
Za pośrednictwem nauczycielki fizyki Agnieszki Jaworskiej, nasza szkoła weźmie udział w projekcie Hypatia i będzie miała możliwość współpracy z tymi grupami na poziomie lokalnym i międzynarodowym.

Obrazy newsów: hypatia.jpg

Zobacz więcej: http://experyment.gdynia.pl/pl/wspolpraca/projekt-hypatia/spotkanie-hubu/artykul

Wizyta studentek z AIESEC
Wiadomości

03. marca gościliśmy w naszej szkole studentki - wolontariuszki, które przyjechały do Bytowa w ramach wymiany z AIESEC. Alesia Giorgio z Włoch i Rachel Chong Chin Wei z Malezji opowiadały naszym gimnazjalistom o zwyczajach i kulturze swoich krajów.

Obrazy newsów: aiesec.jpg

Etap rejonowy VIII Konkursu Biblijnego
Wiadomości

Na początku grudnia ubiegłego roku odbył się etap szkolny VIII Konkursu Biblijnego z Ewangelii wg św. Marka, a 16 lutego 2017 r. etap rejonowy. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 5 uczniów: Anna Chrzan z kl. IIIa (która z powodu udziału w innym konkursie nie mogła wziąć udziału w tym etapie konkursu), Julia Jaworska z kl. Ia, Julia Wałdoch z kl. Ia, Mateusz Jarzembiński z kl. IIIa i Michał Kawalonek z kl. IIb.
     Etap rejonowy odbył się 16 lutego 2017r. W Kościerzynie. Najlepszy wynik osiągnęła Julia Jaworska tracąc do pierwszej na liście uczennicy tylko 2 pkt. Do finału zakwalifikowali się także Mateusz Jarzembiński i Julia Wałdoch. Finał konkursu odbędzie się w Pelplinie 22 kwietnia 2017r. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wielki wysiłek jaki podjęli.

Obrazy newsów: biblijny.jpg

Zakończenie projektu "Buduj się z Lego"
Wiadomości

Zakończył się projekt „Buduj się z Lego” realizowany przez Gimnazjum Nr 1 w Bytowie w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami projektu były Karolina Ciżmowska, Agnieszka Borodziuk i Agnieszka Jaworska. Celem projektu było przedstawienie nowatorskich metod nauczania poprzez zabawę klockami Lego oraz zaprezentowanie dzięki nim niekonwencjonalnych sposobów edukacji. Wykorzystanie w procesie nauczania klocków Lego sprawiło, że przyswajanie wiedzy było ciekawsze, efektywniejsze i stanowiło przy tym atrakcyjną formę spędzania czasu. W trakcie trwania projektu, „Buduj się z Lego” zorganizowało akcję „Klocki Lego dla Resty z Ugandy” polegającej na zbiórce klocków Lego wśród uczestników projektu. Zebranych zostało ok.1000 klocków, które na początku stycznia zostały przekazane dzieciom na wyspie Bussy na Jeziorze Wiktorii w Ugandzie, przez nauczycielkę z Gimnazjum nr 1 Joannę Ziembowską. Wywołało to ogromną radość wśród obdarowanych dzieci. Przyłączyliśmy się również do akcji „Świąteczna kartka dla Bradley’a” zainicjowanej przez uczennicę Gimnazjum nr 1 Kamilę Barrę oraz uczniów ZSEU - Seweryna Cichosza i Macieja Hinca, polegającej na wykonaniu jak największej ilości kartek świątecznych dla ciężko chorego chłopca z Wielkiej Brytanii, otrzymanie których było jego wielkim marzeniem. Po zakończeniu zajęć w SP 1, SP 2 oraz Gimnazjum nr 1 dla ich uczestników ogłosiliśmy konkurs plastyczno – fotograficzny pt. „Moja przygoda z Lego”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez: Urząd Miasta Bytów, firmy: Greks, Elwoz, Talex oraz Panią Lucynę Wrzesińską - Agroturystyka w Mądrzechowie. Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursami oraz piękne i kreatywne prace, a także za wsparcie uzyskane od nauczycieli szkół biorących udział w projekcie oraz sponsorów. Nagrodzone prace przedstawione zostały na zorganizowanych przez nas wystawach w BCK oraz Gimnazjum nr 1. W realizacji projektu wspierało nas kilkunastu wolontariuszy, którym dziękujemy za zaangażowanie i współpracę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu zajęć, konkursów, wystaw oraz na naszą stronę internetową https://www.facebook.com/buduj.sie.z.lego.bytow/?ref=bookmarks, na której znajdują się relacje z wydarzeń związanych z realizacją projektu.

Obrazy newsów: lego1.jpg

Półfinały w pływaniu drużynowym
Sport

17.02.2017r uczniowie naszego Gimnazjum reprezentowali szkołę w Półfinale Wojewódzkim w Pływaniu Drużynowym. Chłopcy i dziewczęta zdobyły 4 miejsce i bliskie były awansu do finału wojewódzkiego. Dziewczyny zdobyły 169 pkt tyle samo co drużyna z Człuchowa i w tym wypadku zadecydowało miejsce zdobyte w sztafecie. Sztafeta z Człuchowa okazała się lepsza i w rezultacie mamy 4 miejsce(co jest naszym małym sukcesem). Serdecznie gratulujemy obu drużynom.

Obrazy newsów: plyw.jpg

Wiadomości

Już tradycyjnie z okazji Walentynek działała w szkole poczta Walentynowa. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego  chodziły po korytarzach szkolnych i zbierały kartki walentynkowe, które następnie trafiły w ręce ukochanego/ukochanej. W czasie przerw sprzedawano również gofry w kształcie serc, upieczone przez SU.

Obrazy newsów: walentynki1.jpg

Nie możesz się zalogować?
Przydatne

Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.